Rodzaje zabawek dla dzieci

data wpisu: 19 listopada, 2013 autor: admin

W swoim rozwoju dzieci przechodzą przez wiele etapów. Każdemu z nich odpowiada inny rodzaj aktywności i innego rodzaju zainteresowania. Dlatego zabawki dzielą się przede wszystkim ze względu na wiek malucha. Dla niemowlęcia najlepsze są grzechotki i piszczące zabawki, dla trzylatka – klocki lub zmywalne flamastry. Z wiekiem dzieci „przerzucać” będą się na gry planszowe lub zabawki edukacyjne.

Nie tylko wiek wpływa na zróżnicowanie akcesoriów przeznaczonych dla najmłodszych, istotne są także preferencje maluchów i ich temperament. Niektóre dzieci wprost przepadają za zabawkami manipulacyjnymi: konstruowaniem wieży z klocków, układaniem puzzli. Inne, bardziej ruchliwe, ucieszą się raczej z zabawek ruchomych: samochodzików czy piłek.

Wiadomo, że bawić można się wszędzie. Dlatego też rynek oferuje zabawki umożliwiające dziecku aktywność w różnych miejscach. Tym samym akcesoria dzielą się na zabawki domowe oraz podwórkowe: rowerki i hulajnogi dla dzieci starszych lub foremki dla piasku dla młodszych.

Zostaw odpowiedź